• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Google+
  • Instagram
  • Pinterest
  • Linkedin
  • Rss
İş Elbiseleri - Kartal/İstanbul
FİRMA EKLE TÜRKİYE
Bu Alana Reklam Verin.
İş Elbiseleri
İstanbul/Kartal
 
Facebook Sayfası
Firma Harita Konumu
Firmanın İlanları
Firma Haberleri
Personel İlanları
Firma Detayları
  • İş Elbiseleri
    1852 görüntülenme / Ortalama Puan 5.00
Firma Yetkili Tansel
Telefon/Fax 05357482840  
Gsm Numarası 05357482840
Firma Adres Kartal
Şehir / İlçe İstanbul / Kartal
Mail Adresi info@isgiysileri.com
Web Adresi www.isgiysileri.com
Firma Tanıtım

İş Elbiseleri

İş elbisesi ister kamuda çalışsın ister özel sektörde herkes giymek zorunda olduğu için üretilen elbiseler de her ihtiyacı karşılamaya yönelik oluyor. Örneğin tulum modelleri, bahçıvan tulumları, mont takımları, iş pantolonları, iş ceketleri, reflektif şerit taşıyan ürünler iş elbisesi ürünler arasında yerini alıyor.

Binlerce firmadan on binlerce kişinin iş elbisesi giydiği düşünüldüğünde iş elbisesi imalatının önemi bir kez daha karşımıza çıkıyor. Kalitesiz ve güvenlikten uzak bir şekilde üretilen iş elbiseleri kazalara zemin hazırlıyor. Bu yüzden iş elbiselerinin profesyonel bir ekip tarafından teknolojinin en son yenilikleri uygulanarak hazırlanması büyük önem taşıyor.  

İş Elbiseleri Nasıl Olmalı?


İş elbiseleri Nasıl olmalı?Sorusu güvenliğin ve kalitenin önemli olduğu ve iş kazalarının yaşanmasına iş elbiselerinin de yol açtığı yerlerde önem kazanıyor. Bu sorunun yanıtı ise işverenler için de işçiler için de ayrı ayrı yanıtlanması gerekiyor. İş verenler açısından iş elbisesi alınırken dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde sıralanıyor;

-İş kıyafetleri alımında bütçenin yıllık olarak hazırlanması ve hazırlanan plana yıl içerisinde uyulması

-Ucuz ürünlerin değil işçilerin güvenilirliğini sağlayacak kaliteli ürünlerin üretildiği firmaların tercih edilmesi iş elbiseleri fiyatları incelenirken ucuzluğa değil kaliteye bakılması gerekiyor.

-İş kıyafetinin ömrünün 6 ay olarak hesaplanması ve bu sebeple yıllık iş kıyafeti için harcanacak bütçenin çalışan elemanın güvenliğini de düşünerek (İş yerinde Çalışan ElemanlarX2) + (İşe Alınması Planlanan ElemanlarX2) formülü kullanılarak hazırlanması (Örneğin 1000 işçi çalıştıran bir firma iş elbisesinin 6 ay gittiğini hesaba katmalıdır. Yıl içerisinde 300 personel almayı hedefliyorsa bu firma  (1000×2) + (300×2) = 2600 iş elbisesi için yıllık bütçe hazırlamalıdır.

-İş kıyafeti tercihi yaparken personelin iş yapmasına engel olmayacak modellerle tasarımların tercih edilmesi gerekiyor.

-İş elbisesi seçiminde çalışılacak ortam önem taşımalıdır. Tüm işçiler için aynı iş elbisesi almak yerine soğuk ortamlarda çalışacak işçiler için kalın, sıcak ortamda  çalışacak işçiler için de ince kumaşlardan üretilen elbiseler tercih edilmelidir. Aynı durum yazın ya da kışın çalışacak işçiler için de göz önüne alınmalıdır.

-Kıyafetin rengi için de iş yerinin konseptine uygun renklerin tercih edilmesi kurumsallaşmayı düşünen firmalar için büyük önem taşımaktadır.


-Ucuz olduğu düşünülerek alınan bir iş kıyafeti kalitesiz olarak üretilmişse daha pahallı hale gelebilmektedir.

-İş elbiselerini tedarik eden bir firma ile çalışıyorsanız size yakınlık kadar geniş yelpaze ile çalışıyor olması önem taşımaktadır.

-İnsanlar 6 ay gibi durumda zayıflayabilmekte ya da şişmanlayabilmektedir. İş elbiseleri alınırken iş kıyafetlerin personele göre yeniden düzenlenmesi gerekebilir.

Tedarikçi bu sorunu en kısa sürede çözebilmelidir.

Sadece iş verenler açısından değil çalışanlar açısından da iş elbisesi alırken dikkat edilmesi gereken noktalar bulunuyor. Çünkü bazı firmalar çalışanlarının iş elbiseleri için bütçe hazırlamadıkları için çalışanlar kendi iş elbiselerini kendilerinin alması gerekiyor. Böyle bir yer de çalışanlar açısından iş elbisesi alınırken dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde sıralanıyor;


-Güven içinde çalışabilecekleri, içinde rahat olabilecekleri, kaliteli ve uygun fiyatlı ve uygun renkli bir iş elbisesi almaları gerekiyor.

-İş elbisesi fiyatları çalışanlar için can sıkıcı olabiliyor. Fakat kişi kendi giyeceği için kalite, güvenlik ve rahatlık sağlayan bir iş kıyafeti olmasına önem vermeli ve fiyat konusu ilk sırada bulunmamalıdır. Hatta 1 sene içerisinde 2 ya da 3 işçi kıyafeti eskiteceğini düşünmeli ve bu konudaki seçimini buna göre yapmalıdır.

-İş elbisesinin renginin seçiminde çalışma koşulları dikkate alınmalı sokakta veya güneşli yerde çalışanlar açık renkli iş kıyafeti seçerken kapalı yerde çalışanlar renk konusunda istediği rengi seçmelidir. Fakat temizlik işçileri temizlik malzemeleriyle içli dışlı olacaklarından dolayı klorak veya çamaşır suyunun olumsuz etkilerini en düşük düzeyde tutacak beyaz,  gri, mavi ve benzeri renkleri tercih etmelidir.

-İş elbisesi alırken dikkat edilmesi gereken diğer bir konu da genişletme, daraltma ve benzeri işlemler için ilave ücret ödememektir. Bu konuda hassasiyet taşıyorsanız bu hassasiyetinizi iş elbisesini aldığınız firmadaki görevlilerle de paylaşmalısınız.


Bazı insanlar iş elbisesi giymeyi yadırgayabilir ama yaptığı işin gerekliliği iş kıyafetini giymek ise bunu giymek için istek duyması büyük önem taşıyor.
Görüldüğü gibi iş elbiseleri ve kıyafetleri basite alınmayacak kadar önemli bir konu olarak karşımıza çıkıyor. Hatta bazı kişiler bazı iş elbiselerini rahatlığından dolayı günlük yaşamlarında iş dışında bile kullanabiliyor.


Farklı çeşitlerde üretildiği için tüm sektörlerdeki iş alanlarında bulunanların rahatlıkla kendisine uygun olan iş elbisesini bulacağı firmamız iş yaşamına kaliteyi en uygun koşullarda sunuyor. Satış öncesi ve satış sırasında olduğu gibi satış sonrasında da müşteri memnuniyetini ön planda tuttuğumuz için ve yenilikleri müşterilerimize aktardığımız için iş elbiseleri alanında sektöründe ön sıralarda olmayı hedefleyen bir kuruluşuz.


Kamu ile özel kesiminde çalışan her işçi için teknolojinin son teknolojisi kullanılarak ve profesyonel bir şekilde üretilen iş elbiseleri çalışırken hayatı kolaylaştırıyor. Bu yüzden her ihtiyaca uygun iş elbiselerini temin etmek için bizi arayabilirsiniz. Size bir telefon mesafesindeyiz.
 
   
İş Elbiseleri Sektöründe 2009 Yılından beri Türkiye nin tüm bölgelerine hizmet veriyoruz.
Profesyonel ekibimizle kumaş ve tekstil firmalarında uzun yıllar çalışmış kadromuz; iş kıyafetleri ürünlerinden anlayan , müşterinin isteğini karşılayan personelimiz her zaman takdirle karşılanmıştır.İş Elbisesi Türkiye ye 2000 li yıllarda daha çok hissedilip iş güvenliği kategorileri çoğalmıştır .

 

 

İş Elbiseleri Genel Açıklama ;


İş elbiselerinde kıyafet hem iş güvenliği için hemde personel için çok önemlidir.
birçok firmada kullanılan direkt üste giyilen parçalardır.İş elbiseleri,iş elbisesi,iş mont , iş kıyafetleri,tulum pantalon,tshirt,polar sweatshirt,iş güvenliği,güvenlik montu olarak kategorize edilen iş gömlekleri farklı tarzlarda olabilir. Boyu uzun veya kısa olabilir, kol boyları değişebilir. Şirket yöneticileri şirketilerinin profili için çalışanlarının tek tip giyinmesini isteyebilirler. Buiş elbisesi genel olarak gömlek-pantolon olur.

 

 

Tehlikesi olmayan sanayi sektörü veya fabrikalarda çalışanlar için tasarlanmış rahat bir gömlek ve pantolon takım uygundur. Gömleklerin iki kalem cebi bulunur. Uzun veya kısa kollu olması mevsime göre değişir. Renkleri genelde koyu renklerdir. Koyu mavi, lacivert, kahverengi, bej sık rastlanan renklerdir. Kareli kumaşlardan da dikilen gömlekler vardır. Bedeni bol kesimli, rahat kol altlı ve uzunca gömlek modelleridir. Kollar bol ve rahat dikilir. İş gömleklerinin genelde kumaşları %100 pamuklu veya keten tercih edilir. Terletmeyen, vücuda hava aldıran kumaşlardır. Kot kumaşından gömleklere de sık rastlanır.
İş gömlekleri eskiden beri kullanılan iş elbiseleridir. Penyelerden önce dikilip kullanılmaya başlanmıştır. Bol kesim olarak dikilmiştir. Eski dönemlerde de çalışan kesi iş gömlekleri giyerlerdi. Özellikle bir dönem kareli ormancı gömlekleri moda olmuştur. Kalın yünlü kumaşlardan yapılan bu gömlekler daha çok ormanda dış mekanlarda çalışanlar tarafından tercih edilir. Yünlü kumaşlardan dikildiği için soğuktan daha fazla korur.
İş gömleği deyince ilk akla gelen takım elbiselerin içine kravatla giyilen gömleklerdir. Bunlar da iş elbiseleridir. Sert yakalı, manşetli kollu, önden düğmeli modeller kravata uygun yakalıdır. Birçok iş yeri takım elbise giymeyi zorunlu tuttuğu için bu gömlekleri de içine giymek şarttır.

Genel olarak kapaksız tek bir cebi olan modeller üretilir. Kol düğmesi de takılabilen daha şık duran modelleri de mevcuttur. Poplin kumaşlardan dikilen gömlekler çeşitli renklerde desenlerde olabilir. Ama en yaygın ve rahat kullanılan beyaz renktir. Artık günümüzde kumaş pantolonların üstüne giyilen tek gömlekler daha modern bir görünüm yansıtmak için birebirdir. Genelde erkeklerin kullandığı ama günümüzde bayanlar için de vazgeçilmez bir giysi olan gömlekler iş hayatında ciddi, resmi bir hava vermektedir.
Kullanışlı bir elbisesi olan gömlek ,üretim yapan fabrika veya firmalarda da sık kullanıldığı görülür. Çalışanların hepsi aynı tip kıyafet giyerler. Bu gömlek modelleri bol kesimli, geniş kollu ve ceplidir. Genelde kapaklı iki cebi olur. Cepler kalem ve ufak tefek malzemeleri koymak için kullanılır.
Sağlık sektöründe de iş gömleği kullanımı dikkat çeker. Sağlık çalışanları gömlek pantolon takımlar giyerler. Bu gömlekler beyaz renktedir. Genelde pamuklu ve polyester karışımı kumaşlardan dikilir. Modelleri düşük yumuşak yakalı ve önden düğmelidir. Veya yakasız “V” yakalı olanları da vardır. Bol kesimli, hareket rahatlığı veren ürünlerdir. Doktor ve hemşirelerce kullanılan gömlekler uzunca olur ve pantolonun üzerine çıkarılarak kullanılır.
Beyaz iş gömlekleri gıda sektörü çalışanları tarafından da kullanılır. Gömlekler pantolonla takım halinde giyilir. Düşük yakalı veya yuvarlak ya da “V” yakalı modelleri vardır. Önden düğmeli veya düğmesiz düz olurlar. Bol kesimli pantolon üzerinde kullanılırlar. Aşçılara özel dikilen gömlekler dik yakalı, önden veya yandan düğmeli şık modellerdir. Hafif uzun olarak pantolonun üzerinde kullanılır. Beyaz olan gömlekleri hareketlendirmek için ve şık görünmesini sağlamak için renkli biyeler yapılabilir.


İş elbiseleri olarak iş gömlekleri yaygın kullanım alanları olan, rahatça giyilen, hareket özgürlüğü sağlayan kıyafetlerdir. Birçok iş alanında kullanılan bu iş elbisesi’nin günümüzde modelleri çeşitlendirilmiştir.

http://isgiysileri.com/

Firmanın Ürünleri
İlan Başlığı İlan Türü İlan Tarihi
Facebook Yorumları
Disqus Yorumları
İş Elbiseleri ( firmaekleturkiye.com)
2 5.00 Oylama - "İş Elbiseleri" iş elbiseleri, iş elbisesi